Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Recenzia: Sencor SVC 730

Datum 15.5.2019

Recenzia: Sencor SVC 730

V každej domácnosti sa hodí, ak máte k dispozícii praktický a účinný vysávač. Avšak z veľkej ponuky na trhu si je občas ťažké vybrať. Dnes sa tak bližšie pozrieme práve na jeden z domácich vysávačov určených na rôzne typy povrchov. Predstavíme si bezsáčkový vysávač Sencor SVC 730.

Základná charakteristika

Domáci vysávač Sencor SVC 730 pracuje na princípe filtrácie vzduchu cez sústavu filtrov. Jeho príkon je 800 WHlučnosť sa pohybuje pri hranici 76 dB. Manipuláciu s vysávačom umožňuje 5 metrov dlhá prívodná šnúra. Tá je zároveň označená, aby nedošlo k jej vytrhnutiu alebo uvoľneniu z prístroja. Označenie je pritom štandardné – žltá značka upozorňuje na blížiaci sa koniec prívodného kábla, červená značí jeho koniec.

Operačný rádius vysávača Sencor SVC 730 je 7,5 metra. Vysávač je určený na suché vysávanie. Jeho súčasťou je aj kovová teleskopická tyč, ktorej dĺžka sa môže variabilne meniť. Celková hmotnosť vysávača je 5,8 kilogramuObjem zbernej nádoby na prach je 1,5 litra. Priemerná ročná spotreba energie vysávača Sencor SVC 730 je 28 kWh.

Vďaka ekologickej prevádzke sa vysávač radí do energetickej triedy A. Do rovnakej skupiny sa zaraďuje aj v ohľade jeho účinnosti pri vysávaní tvrdých podláh. Pri teste emisií prachu z vysávača bol zaradený do triedy C. Rovnakú známku dostal aj pri teste účinnosti vysávania kobercov.

Vysávač ďalej obsahuje pedál na praktické navíjanie prívodnej šnúry. Takisto aj vypínač zapnuté/vypnuté na tele vysávača. Manipuláciu s vysávačom Sencor SVC 730 umožňujú pogumované kolieska na spodnej strane a rúčka na prenášanie vysávača.

Súčasťou vysávača Sencor SVC 730 je aj parkovacia poloha, v ktorej môžete uskladniť vysávač, napr. v komore či šatníku. Parkovacia poloha umožňuje, že hadica a trubica vysávača nespadnú na zem, ale sú vo vzpriamenej polohe vďaka držiaku na vysávači. Nevýhodou je, že po umiestnení trubice do držiaka, už nemôžete s vysávačom manipulovať, pretože by mohlo dôjsť k vylomeniu držiaka na tele vysávača.

Bezsáčkové vysávanie

Jednou z hlavných charakteristík vysávača Sencor SVC 730 je jeho bezsáčkový chod. Nečistoty pri tomto type vysávača sú zbierané do nádoby umiestnenej vo vysávači. Po jej naplnení je potrebné nečistoty vysypať. Nie je potrebné investovať do vysávača ďalšou kúpou vreciek a ich následnou výmenou.

Filtrácia nečistôt

Hlavnou metódou čistenia vsatého vzduchu vysávačom Sencor SVC 730 je filtrácia cez viacstupňové filtre. Vysávač ponúka systém Cyklone, radí sa tak do skupiny cyklónových vysávačov. Jeho súčasťou je päťstupňový systém filtrácie. Vzduch pomáhajú filtrovať aj HEPA filtre, ktoré sú zároveň umývateľné. Pre dobrý výkon vysávača je potrebné tieto filtre udržiavať v čistote, a to ich prepláchnutím vo vlažnej vode a následným dôkladným vyschnutím. Nikdy nevkladajte do vysávača mokré ani vlhké filtre.

HEPA filtre sú vhodné najmä do domácnosti s malými deťmi a alergikmi. Majú väčšiu plochu, a tak umožňujú dokonalejšiu filtráciu vzduchu. Nevýhodou je, že sa rýchlejšie zanesú, pretože zachytia viac častí. Takisto sú ich časti skladané, čo sťažuje manipuláciu s nimi pri ich čistení. Pri poškodení týchto filtrov, je ich potrebné vymeniť, aby sa zachovala účinnosť vysávača. Náhradný HEPA filter kúpite bez väčších problémov v obchodoch s elektronikou či e-shopoch. Náhradný HEPA filter pre Sencor SVC 730 stojí približe 4 Eurá. Jeho označenie je Sencor SVX 020HF.

Doplnky

Výrobok Sencor SVC 730 obsahuje štandardnú univerzálnu hubicu na všetky typy podláh. Takisto obsahuje štetiny na vysávanie tvrdých podláh, najmä parkiet, aby sa predišlo ich poškodeniu a poškriabaniu. Štetiny je potrebné zasunúť, ak vysávate koberce alebo tkaniny, pre maximalizáciu čistiaceho účinku.

Ďalším doplnkom vysávača Sencor SVC 730 je štrbinová hubica, ktorú je možné využiť pri vysávaní ťažko prístupných miest, okien, rohov či knižníc. Ďalej tiež na priestory medzi matracmi alebo čalúnením. Vysávač je možné doplniť aj o vankúšovú hubicu na vysávanie tkanín, predovšetkým matracov a rôzneho čalúneného nábytku.

Ďalej je do vysávača Sencor SVC 730 možné dokúpiť tiež iné doplnky. Ide najmä o rôzne druhy vôni do vysávača od citrusových po kvetinové. Takisto aj náhradné diely. Jedna sa hlavne o filtre (motorový alebo výfukový) a rôzne hubice na podlahy, vysávanie zvieracích chlpov a iné.

Dizajn

Vysávač Sencor SVC 730 je vyrobený z plastu. Obsahuje plastovú hadicu v kombinácii s kovovou teleskopickou trubicou a plastovými hubicami. Telo vysávača je navrhnuté červenej farbe so sivými a čiernymi doplnkami. Obsahuje sklápaciu rúčku na prenos prístroja.

Údržba vysávača

Keďže vysávač Sencor SVC 730 predstavuje bezvreckový typ vysávača, je v ňom potrebné pravidelne vyprázdňovať nádobu na nečistoty. Nádobu vyberajte vždy pri vypnutom vysávači. Zberná nádoba obsahuje poistku na jednoduchšie čistenie – po jej uvoľnení sa otvorí dno zásobníka a nečistoty sa vysypú.

Takisto je potrebné po vybratí zbernej nádoby vyprášiť aj prachový filter. Minimálne raz za pol roka alebo pri väčšom znečistení je nevyhnutné filtre vo vysávači prepláchnuť vlažnou vodou a nechať dokonale uschnúť. Keďže sú HEPA filtre mnohonásobne skladané, schnutie môže trvať dlhší časť a rovnako aj nečistoty sa môžu odstraňovať z nich ťažšie ako pri hladkých filtroch.

Skúsenosti s vysávačom Sencor SVC 730

Zákazníci, ktorí si zakúpili vysávač Sencor SVC 730 hodnotia jeho vlastnosti nasledovne:

Klady
 • Mále rozmery vysávača – zákazníci oceňujú, že vysávač je možné ľahko uskladniť a premiestniť.
 • Výkon – vysávač disponuje dostatočnou sacou silou.
 • Dobrý pomer ceny a kvality.
 • Regulácia sily satia.
 • Všetky filtre sú umývateľné vrátane nádoby na prach.
 • Bezsáčkový vysávač.
Zápory
 • Krehká konštrukcia – nakoľko je telo vysávača vyrobené z plastu, prístroj je menej odolný voči nárazom a je ho potrebné používať šetrne.
 • Nádoba na prach sa nevyprázdni celá – po vysypaní nádoby v nej stále ostane určité množstvo prachu v škárach a na ťažšie dostupných miestach vysávača.
 • Kratšia prívodná šnúra.
 • Kratšia trubica, nutnosť sa zohnúť pri vysávaní.
 • Na vysávači sa ľahko zamieňa rúčka zbernej nádoby (nápadnejšia) s rúčkou na prenos a môže tak ľahko dôjsť k jej vylomeniu.
 • Vyššia hlučnosť.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Podobné články