Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Recenzia: Sencor SVC 7020

Datum 15.5.2019

Recenzia: Sencor SVC 7020

Čoraz bežnejšou súčasťou domácností sa stávajú plne automatické domáce spotrebiče. Medzi najrozšírenejšie sa radia práve robotické vysávače. Tieto zariadenia dokážu aj bez vašej prítomnosti zbaviť podlahu nečistôt, preto sa stali veľmi obľúbenými. Na trhu je tak k dispozícií množstvo modelov s rôznymi typmi funkcií. Dnes si predstavíme domáci robotický vysávač Sencor SVC 7020.

Automatické vysávanie

Hlavným dôvodom, prečo si zákazníci vyberajú do svojich domácností práve robotické vysávače, ako Sencor SVC 7020, je fakt, že dokážu pracovať plne automaticky bez vašej prítomnosti. V praxi to znamená, že môžete vysávač zapnúť pri odchode z bytu či domu, a po návrate bude podlaha povysávaná. Existujú aj zariadenia, ktorým môžete nastaviť časovač, a tak nemusíte riešiť ani zapínanie prístroja. Nevýhodou automatického chodu je, že ak vysávače počas cesty narazia na prekážku, môžu sa zaseknúť a úplne sa vybiť pred dôjdením do stanice, prípadne nepovysávajú celý byt či dom.

Recenzia: Sencor SVC 7020

Po vyčistení príbytku alebo vybití batérie sa vysávače buď automaticky vrátia do dokovacej stanice, kde sa začnú opäť nabíjať, alebo indikujú stav nízkej batérie a skončenia vysávania svetelným či zvukovým signálom (ako Sencor SVC 7020).

Pohyb vysávača v priestore

Ak sa vysávač pri čistení zasekáva, pretože naráža na rôzne prekážky, najefektívnejším riešením je v tomto prípade zbaviť podlahu všetkých vecí, do ktorých by sa vysávač mohol zaseknúť pred tým, než ho vôbec zapnete. Najlepšie je po zakúpení nechať vysávač pracovať prvé dva až tri cykly pod dozorom, aby ste odhalili všetky problematické miesta vo vašom príbytku, kde sa zariadenie zvykne zaseknúť. Platí to na všetky vysávače, ako aj Sencor SVC 7020.

Samozrejme, vysávače majú v sebe zabudovanú technológiu, ktorá im pomáha vyhýbať sa rôznym predmetom v priestore. Ide o sústavu senzorov, ktoré dokážu zaznamenať prekážky v priestore a zmeniť smer choduvysávača. Takisto niektoré druhy obsahujú technológiu, ktorá im umožňuje dostať sa z problematických miest, napríklad z káblov. Alebo majú senzory zaznamenávajúce schody, čo už je u novších modelov, vrátane Sencor SVC 7020, štandardnou výbavou.

Okrem toho si môžete u väčšiny druhov dokúpiť virtuálnu stenu alebo je už priamo v balení. Toto zariadenie vysiela signál, ktorý vysávač rozpozná a vyhne sa miestu, ktoré je označené touto virtuálnou stenou.

Princíp vysávania

Pre zariadenie Sencor SVC 7020 platí princíp čistenia pomocou rotačných kefiek. Nejde tak o klasický spôsob vysávania, ktorý poznáte s tyčovými vysávačmi. Prah a nečistoty zametá vysávač Sencor SVC 7020 pod seba a následne sú vysaté do zbernej nádoby, ktorá je vyprázdniteľná.

Vysávač preto využijete na drevené a laminátové podlahyparketydlažby či linoleum. Menej vhodné sú na koberce, keďže Sencor SVC 7020 má skôr zametaciu funkciu so schopnosťou odsať nahromadené nečistoty, než samotnú saciu silu. Preto najmä koberce s vyšším vlasom nemusí vyčistiť dôkladne.

Okrem toho Sencor SVC 7020 ponúka funkciu „mopu“ so špeciálnou antistatickou prachovkou. Opäť ide o funkciu vhodnú najmä na tvrdé podlahy. Ďalej zariadenie obsahuje tri základné programy na čistenie. A to Random – ide o základné nastavenie, pri ktorom sa vysávač pohybuje náhodnými smermi po miestnosti a vysáva. Ďalej Spiral, kedy sa zariadenie pohybuje po špirále. Posledným programom je Along the Wall, ktorý je vhodný na upratovanie priestorov pozdĺž stien a nábytku, na čo Sencor SVC 7020 slúžia postranné kefky.

Vysávač je takisto vybavený funkciou, ktorá mu umožňuje prejsť cez prahy s výškou do 1 centimetra. Ďalej obsahuje štandardné senzory na vyhýbanie sa prekážkam a pádu zo schodov. Takisto je k dispozícii aj protinárazové čelné čidlo. Obsahuje aj kontrolku, ktorá indikuje nízky stav nabitia. Nevýhodou je, že vysávač sa nevráti automaticky do dokovacej stanice. Je nutné ho tam preniesť. Malým plusom v tomto prípade aspoň je, že vysávač váži iba 1,4 kilogramu, a tak manipulácia s ním nie je náročná.

Ovládanie

Vysávač Sencor SVC 7020 klasicky obsahuje na svojom tele vypínač pre zapnutie a vypnutie, takisto je vybavený aj kontrolkou indikujúcou stav nabitia. Po vybití je potrebné zapojiť vysávač do elektrickej siete cez priložený adaptér, neobsahuje dokovaciu stanicu. Maximálny čas prevádzky pri plnom nabití je 60 minút. V bežných podmienkach, keď sa vysávač musí vyhýbať prekážkam, sa doba prevádzky skracuje približne na 50 minút. Dobíjanie zariadenia trvá 4 až 5 hodín, následne sa automaticky ukončí.

Zároveň zariadenie obsahuje spomínané senzory zabraňujúce pádu zo schodov. Nevýhodou je, že tieto senzory je potrebné nastaviť pred použitím v závislosti od toho či zariadenie používate na svetlej alebo tmavej podlahe. Celý postup, ako toto nastavenie previesť, uvádza používateľský manuál.

Čistenie a údržba

Zariadenie Sencor SVC 7020 obsahuje vyprázdniteľnú zbernú nádobu s objemom 180 ml. nádobu je po naplnení potrebné vyprázdniť. Odporúčané je to robiť po každom použití vysávača. Nemusíte tak kupovať vrecká, ale je si potrebné ustrážiť naplnenie zbernej nádoby. Po jej vyprázdnení je ju potrebné opláchnuť vodou a nechať vysušiť. Takisto je potrebné vyčistiť aj prachový filter kefkou od nečistôt pred ďalší použitím.

Sencor SVC 7020 nahradne kefky

K vysávaču podľa potreby môžete pridávať prachovku, ktorú je tiež potrebné čistiť. Rovnako ako rotačné kefy. Tie je potrebné manuálne zbaviť nečistôt. Ak sú veľmi znečistené, je ich možné umyť pod prúdom tečúcej vody. Pri veľkom opotrebovaní je ich potrebné vymeniť za nové. Ak sa znižuje výkon vysávača, je potrebné odstrániť nahromadené nečistoty v blízkosti sacieho otvoru. Oproti klasickým vysávačom môže dôjsť pri prevádzke zariadenia Sencor SVC 7020 aj k zasekávaniu vysávača bez toho, aby narazil na prekážku. V tom prípade vyčistite kolieska zariadenia.

Špecifikácia

Robotický vysávač Sencor SVC 7020 je charakteristický príkonom 25 W hlučnosťou, ktorá sa pohybuje na úrovni 55 dB. V zariadení sa nachádzajú dobíjacie batérie 800 mAh. 14.4V. Sencor SVC 7020 má plastové prevedenie dostupné dvoch farbách (čierna a fialová). Robotický vysávač poskytuje suchý typ vysávania výkonom nasávania 7,5 W. Základné rozmery sú 78 × 270 × 270 mm. K zariadeniu je možné dokúpiť aj náhradné diely, konkrétne ide o podlahové kefy.

Skúsenosti s vysávačom Sencor SVC 7020

Zákazníci, ktorí si už mali možnosť zariadenie Sencor SVC 7020 vyskúšať, hodnotia produkt nasledovne:

Klady
 • Nízka hmotnosť.
 • Pomer ceny a kvality.
 • Ideálny na tvrdé podlahy.
 • Malé rozmery (uprace aj pod posteľami, skrinkami atď.).
 • Nízka hlučnosť.
 • Funkcia „mopu“.
 • Zvláda aj vysávanie zvieracej srsti.
 • Ľahká manipulácia.
Zápory
 • Zasekávanie sa na prekážkach.
 • Nutnosť odstrániť čo najviac predmetov, na ktorých by sa vysávač mohol zaseknúť, pred upratovaním.
 • Slabšia výdrž batérie.
 • Nutné častejšie čistiť kefy od namotaných nečistôt.
 • Dĺžka nabíjania.
 • Koberce s vyšším vlasov zvláda ťažko.
 • Nutné ho manuálne zapojiť do nabíjačky.
 • Menšia nádobka na nečistoty.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Podobné články