Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Recenzia: Sencor SVC 45

Datum 15.5.2019

Recenzia Sencor SVC 45

Pri hľadaní drobného a šikovného pomocníka do domácnosti veľa zákazníkov kladie dôraz predovšetkým na funkčnosť, jednoduchosť ovládania a ľahkú údržbu. Tieto parametre spĺňajú najmä malé domáce vysávače vhodné na upratovanie domácností a ľahšie vysávanie tkanín, napríklad sedačiek. Do tejto skupiny sa zaraďuje aj domáci vysávač Sencor SVC 45, ktorý si bližšie predstavíme v nasledujúcej recenzii.

Vreckový vysávač

Domáci spotrebič Sencor SVC 45 sa radí do kategórie malých domácich vreckových vysávačov. Pracuje podobne ako bezvreckové vysávače – vzduch s nečistotami prechádza cez systém filtrov, ktorý úlohou je zachytiť nečistoty, ktoré sú však následne uskladnené vo vrecku.

Nečistoty sú zbierané do jednorazových papierových vreciek, ktoré je po naplnení potrebné vyhodiť aj s obsahom do odpadu. Pre niektorých zákazníkov môže ísť o nevýhodu, nakoľko je potrebné vrecká priebežne dokúpiť a mať po ruke jedno náhradné najmä, ak plánujete väčšie upratovanie.

Sencor-SVC-45-papierove-vrecko

Naopak, výhodou vreckových vysávačov je, že neprichádzate do kontaktu s nečistotami. Po naplnení vrecka ho opatrne vyberiete a vyhodíte. Vysávač tak neobsahuje nádobu na nečistoty, ktorú je potrebné čistiť. Zariadenie má zabudovaný senzor, ktorý vás upozorní, keď je vrecko plné a je potrebné ho vymeniť.

Výkonnosť

Vysávač Sencor SVC 45 je obzvlášť vhodný na vysávanie malých priestorov, predovšetkým domácností, kde sa osvedčil najlepšie. Príkon vysávača je 1200 W. Na svoje malé rozmery je pomerne výkonný a nečistoty odstraňuje cez päťstupňový systém filtrácie vzduchu.

Pre konštantný výkon je potrebné dbať na to, aby ste nevysávali s plným vreckom. Takisto je potrebné udržovať filtre v čistote. V prípade jednorazových je ich po úplnom zanesení prachom a znížení výkonu vysávača nevyhnutné vymeniť za nové. Prípadne je možné filtre aj vyčistiť, ak to odporúča výrobca tohto príslušenstva. Na čistenie vonkajšieho tela vysávača sa odporúča použiť len jemne navlhčenú handričku bez žiadny čistiacich prostriedkov. Chemické látky by mohli poškodiť vysávač.

Vzhľad

Do vašej domácnosti si je možné obstarať vysávač Sencor SVC 45 v piatich rôznych farbách. K dispozícii je v klasickej čiernej, bielej, ale aj tyrkysovo modrej, svetlej zelenej či červenej farbe. Vysávač má kompaktné telo a malé rozmery. Tie sú pre tento vysávač nasledovné: 345 × 255 × 210 mmHmotnosť zariadenia je 3,6 kilogramu.

Súčasťou vysávača je plastová trubica a prívodný kábel s dĺžkou 5 metrovOperačný rádius zariadenia Sencor SVC 45 je tak 7,5 metra. Vysávač sa skladá z plastového tela s pogumovanými kolieskami pre jeho tichý prenos. Obsahuje aj držiak na vysávaciu hadicu (parkovacia poloha). Takisto ako iné druhy obsahuje rúčku na prenos a tlačidlo zapnutia/vypnutia s navíjaním prívodnej šnúry na vrchnej strane tela.

Parametre

Vysávač Sencor SVC 45 umožňuje suchý typ vysávania (nepoužíva sa pri ňom voda). Nečistoty sú zbierané do jednorazových papierových sáčkov s objemom 1,5 litra. Hlučnosť vysávača sa pohybuje na úrovni 82 dB. Priemerná ročná spotreba energie vysávačom Sencor SVC 45 je na úrovni 44,2 kWh. Z hľadiska energetickej účinnosti sa zariadenie zaraďuje do triedy D. Pri teste účinnosti čistenia kobercov sa Sencor SVC 45 nachádza v triede F. Pri podlahách sa vysávač umiestnil v triede B. Vzhľadom na množstvo emisií prachu sa radí do triedy E.

sencor-svc-45-energeticky-stitok-492x1024

Príslušenstvo

Vzhľadom na variabilitu rôznych povrchov, ako tvrdá podlaha, koberce či čalúnenie aj vysávač Sencor SVC 45 obsahuje rôzne typy príslušenstva. Základom je univerzálna podlahová hubica, ktorou môžete vysávať celý príbytok bez rozdielu povrchu. Ďalším doplnkom je kombinovaná hubica. Tá je vhodná na čistenie menších ťažko prístupných miest. Ide predovšetkým o rôzne škáry, rohy, okná, priestory knižníc či škáry medzi matracmi, čalúnením a podobne. Kombinovaná hubica zároveň obsahuje aj kefové štetiny. Ich vysunutím získate hubicu na čistenie menších povrchov, najmä klávesnícmriežok a podobne.

Sencor-SVC-45-nadstavce-599x508

Samozrejmou súčasťou príslušenstva, ktoré je dokúpiť k vysávaču Sencor SVC 45, sú náhradné vrecká. Najčastejšie ide o jednorazové papierové vrecká. Zaobstarať si je možné aj látkové vrecká, ktoré je (ak to uvádza výrobca) po vypratí možné opakovane použiť. Takisto sú dispozícii aj náhradné diely. Radia sa k nim najmä náhradné filtre a podlahové hubice. Rovnako môžete zakúpiť aj vône do vysávača (vkladateľné vonné tyčinky) v rôznych druhoch (citrusy, kvetiny a pod.).

Funkcie

Pre vysávanie rôznych typov povrchov s jednou hubicou vysávač Sencor SVC 45 ponúka možnosť nastavenia výšky štetínPri vysávaní kobercov a tkanín je potrebné štetiny zasunúť, aby sa optimalizoval výkon. Štetiny sa odporúčajú ponechať vysunuté, ak práve čistíte hladké podlahy, napríklad parkety či linoleum. V tomto prípade štetiny bránia poškriabaniu a poškodeniu podlahy, ich zasunutie pri kobercoch zas zvyšuje výkon a zlepšuje prisatie vysávača k povrchu. Vysávač Sencor SVC 45 obsahuje aj systém na reguláciu nasávania. Saciu silu je možné regulovať posuvnou klapkou na držadle hadice.

Skúsenosti s vysávačom Sencor SVC 45

Zákazníci, ktorí si zakúpili vysávač Sencor SVC 45, hodnotia tento produkt nasledovne:

Klady
 • Malé rozmery, vhodný do menších bytov a domov.
 • Priaznivá cena.
 • Ľahká manipulácia.
 • Sací výkon pri vysávaní podláh.
 • Dizajn.
 • Ľahko skladovateľný.
 • Dobre prechádza cez prahy.
 • Nízka váha.
Zápory
 • Menej výkonný pri vysávaní kobercov s vyšším vlasom.
 • Plastové telo menej odolné voči nárazom.
 • Kratšia prívodná šnúra a plastová trubica (nutnosť sa niekedy zohýbať pri vysávaní).iv
 • Rúrky z tenšieho plastu, pri menej šetrnej manipulácii môžu vypadávať.
 • Hlučnosť.
 • Nutnosť vymieňať papierové vrecká po naplnení za nové.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Podobné články