Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Recenzia: Kärcher WD 3

Datum 15.5.2019

Recenzia: Kärcher WD 3

Pri rekonštrukcii domu či bytu alebo veľkom upratovaní podkrovia, prípadne pivnice sa hodí mať po ruke prístroj, ktorý si dokáže poradiť s neporiadkom. Práve pre väčšie kusy nečistôt a silný prach boli vyvinuté priemyselné vysávače, ktoré prefiltrujú aj väčšie kúsky odpadu, na rozdiel od klasických domácich vysávačov. V nasledujúcej recenzii si predstavíme jedného zástupcu tejto kategórie, konkrétne vysávač WD 3 od spoločnosti Kärcher.

Priemyselný vysávač

Zariadenie Kärcher WD 3 ponúka možnosť viacúčelového využitia, čím spadá do skupiny priemyselných vysávačov. Tie sú obzvlášť vhodné na upratovanie väčších nečistôt, s ktorými si už domáce vysávače neporadia. Typické pre ne je, že majú veľké zásobníky, preto ich nie je nutné často vyprázdňovať. Samozrejmosťou sú potom väčšie rozmery, ale aj hmotnosť celého výrobku, a tak mnohé druhy obsahujú robustnejšie kolieska oproti klasickým vysávačom pre ľahšiu manipuláciu.

Recenzia: Kärcher WD 3

Mnohé obsahujú aj rozsiahle príslušenstvo alebo rôzne ďalšie doplnky na uľahčenie práce pri upratovaní. Častou súčasťou sú filtre s ľahkou údržbou, keďže sa na nich zachytáva viac nečistôt ako pri bežnom upratovaní. Niektoré druhy ponúkajú aj chod s vodou, tzv. mokré vysávanie, kedy sa znižuje množstvo prachu. Alebo sú tu aj druhy s tepovacou funkciou.

Priemyselné vysávače ako Kärcher WD 3 využijete pri čistení málo udržovaných priestorov ako povaly či pivnice. Rovnako aj pre miesta, ktoré obsahujú veľa nečistôt. Premysleným vysávačom môžete čistiť auto od nanosené blata a nečistôt. Takisto terasy alebo miestnosti po rekonštrukcii.

Recenzia: Kärcher WD 3

Využitie zariadenia Kärcher WD 3

Viacúčelový vysávač Kärcher WD 3 dostal tento prívlastok, pretože ponúka viaceré formy upratovania. Je ho možné využiť ako klasický vysávač na satie nečistôt. Zároveň obsahuje nádrž na vodu, a tak môžete vysávaťaj na mokro. Jednou z výhod je, že pri prepínaní medzi suchým a mokrým chodom nemusíte vymieňať filter.

Kärcher WD 3 tak môžete využiť na údržbu domácnosti, ale aj dôkladnejšie mokré vysávanie, kedy sa potrebujete zbaviť väčšieho množstva prachu. Súčasťou zariadenia sú aj rôzne nadstavce a doplnky pre prístup a čistenie ťažko dostupných miest. Ďalšou možnosťou ako využiť Kärcher WD 3 je zapnúť spätný chod. Vtedy sa vysávač mení na fukár a môžete ním sa zbaviť suchého lístia alebo podobného odpadu.

Princíp čistenia

Pri suchom type vysávania vysávač Kärcher WD 3 využíva saciu silu. Nečistoty sú tradične filtrované cez membránu filtra. V tomto prípade ide o patrónový filter, ktorý slúži aj na mokré vysávanie. Nečistoty sú vsaté a uložené v papierovom filtračnom vrecku. To je po naplnení potrebné vyhodiť a vymeniť za nové.

Mokré vysávanie sa okrem prítomnosti vody odlišuje aj v mieste ukladania nečistôt. Pri mokrom vysávaní sa zariadenie nesmie používať s nasadeným vreckom. Voda s nečistotami je uložená v zbernej nádobe, ktorú je po naplnení potrebné vyprázdniť pred ďalšou prácou so zariadením Kärcher WD 3.

Systém vyfukovania na odstránenie nečistôt z ťažko prístupných miest aktivujete tým, že vysávaciu hadicu vložíte do otvoru na vyfukovanie. Zariadenie zároveň obsahuje parkovaciu polohu, do ktorej môžete vysávač umiestniť po skončení upratovania. Takisto aj držadlo na prívodnú šnúru a možnosť uloženia príslušenstva v tele vysávača.

Údržba

Pre stály chod a saciu silu je potrebné vysávač Kärcher WD 3 pravidelne čistiť a udržovať. Medzi najzákladnejšie úkony sa radí výmena plného zberného vrecka, ďalej vylievanie nečistôt zo zbernej nádoby. V prípade znečistenia zbernej nádoby ju môžete umyť vodou. Následne je potrebné nechať vysávač dôkladne vyschnúť pred ďalším použitím a nasadením nádoby naspäť do zariadenia.

Rovnako je možné čistiť aj filter pod prúdom tečúcej vody. Nevhodné je ho však oškrabovať či kefovať. V prípade veľkého opotrebovania je ho potrebné vymeniť za nový. Vysávač je takisto možné očistiť z vonkajšej strany navlhčenou handričkou, prípadne neagresívnym čistiacim prostriedkom. V prípade namotania vlasov a nečistôt na vysávacie hubice je ich tiež potrebné manuálne odstrániť tak ako akékoľvek prekážky v nasávacích hadiciach zaradenia.

Príslušenstvo

Súčasťou vysávač Kärcher WD 3 je klasicky sacia hadica. Tá je vybavená aj odnímateľnou rukoväťou pre čistenie ťažšie prístupných priestorov. Zároveň tak môžete nasadiť rôzne trysky a doplnky priamo na saciu hadicu. Základnou výbavou je aj hubica na podlahu. Podlahová hubica obsahuje klipsy s dvoma gumovými a dvoma štetinovými pásmi, ktoré výrobcovia umiestnili na zariadenie pre lepšie čistenie podláh.

Doplnkom Kärcher WD 3 je tiež škárová hubica vhodná na vysávanie kútov, úzkych a ťažko prístupných priestorov. Voliteľným doplnkom, ktorý je možné samostatne dokúpiť, je náhradný filter do zariadenia a filtračné vrecká na nečistoty. Okrem toho spoločnosť Kärcher ponúka ďalšie doplnky. Sú to najmä extra nadstavce, napríklad predlžená štrbinová hubica alebo hubica na čistenie auta. K dispozícii je aj prepínateľná hubica na mokré a suché vysávanie s držiakom.

Recenzia: Kärcher WD 3

K ďalším doplnkom sa radí sacia kefa. Vybrať si môžete medzi druhom s tvrdými a mäkkými štetinami. Prípadne si dokúpiť celú súpravu na čistenie auta. Pre zvýšenie operačného rádia poslúži sacia hadica na predĺženie. Pre čistenie veľmi znečistených priestorov výrobcovia odporúčajú vysávač doplniť filtrom na hrubé nečistoty, resp. filtrom na popol.

Parametre

Priemyselný vysávač Kärcher WD 3 pozostáva z plastového tela v klasickom prevedení typickom pre spoločnosť Kärcher. Telo vysávača je tak v jasnej žltej farbe doplnenej čiernymi a sivými prvkami. Objem vnútornej nádobyje 17 litrov. Vysávač obsahuje úložný priestor na príslušenstvo. Jeho váha bez príslušenstva je na úrovni 5,5 kilogramu.

Rozmery zariadenia sú: 388 x 340 x 503 mmHlučnosť pri prevádzke je približne 75 dBPríkon je 1000 W. Dĺžka prívodného kábla sú 4 metre. Celkový akčný rádius je 6,5 metra.

Skúsenosti používateľov

Zákazníci, ktorí už mali možnosť priemyselný vysávač Kärcher WD 3 otestovať, hodnotia prácu s ním nasledovne:

Klady
 • Sací výkon.
 • Zvládne aj stavebný prach a hrubšie nečistoty.
 • Pomer kvality a ceny.
 • Možnosť bezvreckového chodu s použitím vody.
 • Jednoduchá obsluha.
 • Objem vrecka a zbernej nádoby.
Zápory
 • Chýba regulácia výkonu.
 • Kratšia prívodná šnúra.
 • Hlučnosť.
 • Krehkejšie plastové trubice.
 • V balení iba základné nadstavce.
 • Vysávač nemá funkciu samonavíjaniaprívodnej šnúry.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Podobné články