Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Recenzia: Kärcher Puzzi 10/1 Professional

Datum 15.5.2019

Recenzia: Kärcher Puzzi 10/1 Professional

Pri čistení veľmi znečistených alebo ťažko dostupných priestorov sa hodí mať po ruke tepovač. V domácnosti takéto zariadenia možno využiť nie len na bežnú údržbu, ale aj na hĺbkové tepovanie kobercov či čalúnenie. Zástupcom spotrebičov z tejto kategórie je práve Kärcher Puzzi 10/1 Professional, o ktorom sa viac môžete dočítať v nasledujúcom článku.

Tepovanie vs. vysávanie

Aký je základný rozdiel medzi týmito dvoma spôsobmi čistenia? V prvom rade ide o použitie vodyTepovačepoužívajú pomerne veľké množstvo vody, preto sú vhodné na čistenie tkanín, kobercov, sedačiek, čalúnenia alebo iných znečistených miest. Mnohé obsahujú systémy pre spätné vsatie vody, treba však rátať s tým, že povrchy po styku s tepovačmi ostanú vlhké až mokré. Takisto je možné použiť do vody rôzne čistiace prostriedky i tablety, ako v prípade zariadenia Kärcher Puzzi 10/1 Professional.

Kärcher-Puzzi-10-1-Professional-vysatie-necistot

Pri vysávaní je dobré rozlíšiť suchý a mokrý typ. Pri suchom sa nepoužíva žiadna voda a nečistoty sa len filtrujú cez sústavu filtrov a sú ukladané vo vyprázdniteľnej zbernej nádobe alebo vymeniteľnom vrecku. Existujú aj vysávače s použitím vody. Najčastejšie sa vzduch s nečistotami filtruje práve cez vodu, ale povrchy sa nedostávajú do kontaktu s tekutinou, a tak sú suché. Tento systém je zvlášť vhodný pre elimináciu prachu.

Vlastnosti Kärcher Puzzi 10/1 Professional

Zariadenie Kärcher Puzzi 10/1 Professional sa radí do skupiny multifunkčných vysávačov, ktorých hlavnou úlohou je tepovať vďaka schopnosti vytvoriť vysoký tlak. Spotrebič je možné používať viacerými spôsobmi. V prvom rade ide o klasické upratovanie. Zariadenie obsahuje oddelenú nádrž na čistú a znečistenú vodu. Pred použitím je možné do čistej vody pridať čistiaci prostriedok. A do nádoby na znečistenú vodu protipeniaci prostriedok, aby sa po vysatí vody nevytvárala prebytočná pena, ktorá by mohla unikať zo zariadenia.

Pri klasickom čistení stačí využiť univerzálny nadstavec, príslušné plochy vystriekať a znečistenú vodu vsať naspäť do zariadenia. Pre extra znečistené povrchy je možné použiť vyššiu koncentráciu čistiaceho prostriedku alebo ho nechať pôsobiť dlhšie. Pre čistenie čalúnenia je potrebné zvoliť príslušnú hubicu.

Údržba

Keďže zariadenie Kärcher Puzzi 10/1 Professional obsahuje zásobníky na vodu vstavané vo svojom tele, jeho údržba si vyžaduje pravidelné čistenie. Oproti klasickým vysávačom je potrebné po skončení upratovania vyliať prebytočnú čistú aj znečistenú vodu, prípadne opláchnuť tieto zásobníky a nechať ich dokonale vysušiť. Na predchádzanie zápachu je vhodné vypustiť prebytočnú vodu aj zo zvyšných častí zariadenia.

Takisto môžete zariadenie čistiť aj z vonkajšej strany vlhou handričkou, prípadne odstrániť namotané nečistoty okolo ústia hubíc. Všetky tkaniny, s ktorými zariadenie Kärcher Puzzi 10/1 Professional prišlo do styku, je potrebné taktiež nechať dokonale vyschnúť. V zariadení sú aj integrované sitká, ktoré zachytávajú príliš veľké nečistoty. Tieto sitká je tiež potrebné priebežne čistiť.

Prevedenie

Pre tepovače od spoločnosti Kärcher je charakteristické farebné žlté telo v kombinácii so sivou a čiernou. Inak to nie je ani v prípade Kärcher Puzzi 10/1 Professional. Zariadenie má robustnejšie telo so zásobníkmi vodu a plastové prevedenie. Nevýhodou je, že neobsahuje automatické navíjanie prívodnej šnúry, tú je potrebné manuálne navinúť na háky umiestnené na tele vysávača.

Súčasťou Kärcher Puzzi 10/1 Professional je však úložný priestor na čistiace tablety. Okrem toho do zariadenia môžete použiť aj iné typy čistiacich prostriedkov. Zariadenie je postavené na kolieska pre ľahšiu manipuláciu. Tlačidlá na obsluhu sú umiestnené na tele vysávača, ktorý obsahuje tiež priehľadný otvor pre optickú kontrolu nasávania.

Doplnky

K zariadeniu môžete zároveň dokúpiť náhradné diely a ďalšie hubice na rôzne povrchy. Ide predovšetkým o hubicu na čalúnenie a hubicu na tvrdé povrchy. Ďalej štrbinová hubica či súprava návlekov z mikrovlákna na hubicu. K doplnkom sa radí aj predlžovacia hadica či náhradná rukoväť a iné diely.

Kärcher-Puzzi-10-1-Professional-tryska

K dispozícii sú tiež rôzne čistiace prostriedky, ktoré sa aplikujú priamo do zásobníka na čistú vodu. Okrem spomínaných čistiacich tabliet a odpeňovacieho roztoku do špinavej vody, výrobcovia ponúkajú aj impregnačné prostriedky na tkaniny, látky na oplachovanie, tekuté čističe kobercov aj s rýchloschnúcimi variantmi. Na výber sú aj prostriedky vo forme prášku.

Nevýhodou tuhých čistiacich prostriedkov (prášky a tablety) však môže byť fakt, že ich je potrebné rozpustiť vo vode mimo zariadenia. A až následne takýto čistiaci roztok vliať do nádržky na čistú vodu.

Parametre

Vysávač Kärcher Puzzi 10/1 Professional predstavuje multifunkčné zariadenie s maximálnym plošným výkonom (m²/h) 20 – 25Príkon zariadenia je 1290 WPrietok vzduchu je 54 l/sTlak nástreku je 1 barNádrž na čistú vodu má objem na úrovni 10 litrov a nádoba na špinavú zas objem 9 litrov. Celková hmotnosť zariadenia je 10,7 kilogramuRozmery zariadenia sú: dĺžka 705, šírka 320 a výška 435 mmHlučnosť je na úrovni 74 dB.

Medzi štandardnú výbavu zariadenia sa radí striekacia hadica s integrovaným prívodom vody s dĺžkou 2,5 metra. Ďalej integrovaný držiak príslušenstva na ručnú hubicu, hubica na čalúnenie a prídavná rukoväť. K dispozícii máte aj hák na kábel a úzku podlahovú hubicu s flexibilnou sacou stierkou.

Skúsenosti používateľov

Zákazníci, ktorí si produkt Kärcher Puzzi 10/1 Professional zakúpili, hodnotia prácu s ním nasledovne:

Klady
  • Ideálny na tepovanie.
  • Cenovo dostupný.
  • Výkon.
  • Ľahká obsluha.
Zápory
  • Väčšie rozmery.
  • Náročnejší na uskladnenie.
  • Potrebné meniť dávkovanie čistiaceho prostriedku podľa typu povrchu/tkaniny.
  • Nutnosť nechať tkaniny vyschnúť po použití Kärcher Puzzi 10/1 Professional.
  • Chýba navíjanie prívodnej šnúry do tela zariadenia.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Podobné články