Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Recenzia: Bosch BBHMOVE5N

Datum 15.5.2019

Recenzia: Bosch BBHMOVE5N

Pri výbere malého domáceho pomocníka do domácnosti na vysávanie menších nečistôt a plôch čoraz viac ľudí siaha po úsporných riešeniach. Medzi ne sa radia aj multifunkčné vysávače dva v jednom. Tieto výrobky v sebe spájajú klasický ručný vysávač spolu s tyčovým aku zariadením. Do tejto kategórie sa radí aj ručný vysávač Bosch BBHMOVE5N, na ktorý sa bližšie pozrieme v nasledujúco článku.

Dva v jednom

Najzákladnejšou charakteristikou vysávača Bosch BBHMOVE5N je jeho multifunkčnosť. Ide o spojenieklasického ručného vysávača, ktorý sa po vložení do tyčového stojana mení na malý tyčový vysávač. Ten je vhodnejšie použiť na vysávanie väčších plôch, ktoré by bolo inak nepraktické vysávať iba s ručným vysávačom.

Samozrejme, pri použití tyčovej vezie vysávača Bosch BBHMOVE5N sa menia aj jeho rozmery. Ručný vysávač pohodlne uložíte takmer kdekoľvek, tyčový už na svoje uskladnenie vyžaduje väčší priestor. Výrobcovia mysleli aj na tento fakt, preto tyčová verzia obsahuje sklopnú rukoväť, stále však zariadenie zaberie väčší priestor než samotný ručný vysávač.

Pri výbere kombinovaných vysávačov ako Bosch BBHMOVE5N treba myslieť aj na fakt, že hoci tyčová verzia vysávača má mnohé vlastnosti klasických vysávačov, stále nepôjde o plnohodnotnú náhradu. Je to najmä spôsobené tým, že vysávač je napájaný z batérie (akumulátora). Preto na jednom nabitie je možné povysávať menšiu plochu. Pri väčších bytoch či domoch bude pravdepodobne potrebné vysávať na dva nabitia.

Výhodou naopak je, že nie ste obmedzovaní prívodnou šnúrou. A tak sa dostanete aj do priestorov, kde je inak sťažený prístup alebo tam prívodná šnúra od vysávača nedotiahne. Takisto je takýto vysávač ľahší než klasické vysávače s trubicou a telom, v ktorom je umiestnený motor a zberná nádoba alebo vrecko na nečistoty. Pri vysávači Bosch BBHMOVE5N je zberná nádoba umiestnená priamo na tyči vysávača, neťaháte telo vysávača na kolieskach za sebou, čo môže byť tiež plus pri upratovaní v menej priestranných miestnostiach.

Bezvreckový chod

Súčasťou zariadenia Bosch BBHMOVE5N je zberná nádoby na nečistoty. Ide teda o bezvreckový typ vysávača, ktorý po filtrácii vzduchu cez systém filtrov ukladá nečistoty do znovu vyprázdniteľnej nádoby. Tá sa nachádza vo vnútri tela ručného vysávača. Po naplnení je jej obsah potrebné vysypať do odpadu inak by mohlo dôjsť k zníženiu výkonu vysávača až k poškodeniu motora.

Výhodou tak je, že šetríte náklady, pretože vysávač Bosch BBHMOVE5N nevyžaduje dokupovanie vreciek. Na druhú stranu je potrebné nádoby na nečistoty v prípade väčšieho znečistenia aj vyčistiť. Najčastejšie postačí vypláchnuť vlažnou vodou, vytrieť handričkou a nechať usušiť. Objem zbernej nádoby na nečistoty je spolu 0,3 litra.

Prevedenie

Telo ručného vysávača Bosch BBHMOVE5N sa skladá z plastu, pričom predná časť je priehľadná, a tak môžete sledovať naplnenie zbernej nádoby a budete vedieť, kedy ju je potrebné vyprázdniť. Rukoväť je umiestnená v zadnej časti, ktorá je v tmavo hnedej farbe. V rovnakom odtieni je vyhotovený aj tyčový nadstavec na vysávač Bosch BBHMOVE5N.

Na spodnej strane tyčovej časti vysávača je umiestnená podlahová hubica. Ako pri klasických vysávačoch je pohyblivo spojená so zvyškom prístroja, a tak je možné vysávať aj pod skrinkami či posteľou. V hornej časti nájdete rukoväť na uchopenie a prenášanie. Stredná časť tyče obsahuje pohyblivý kĺb, ktorý umožňuje sklopiť vrchnú časť a zmenšiť tak priestor, ktorý zaberá zariadenia pri skladovaní. Vysávač Bosch BBHMOVE5N stojíaj samostatne, bez nutnosti umiestnenia do držiaka či dokovacej stanice.

Údržba

Okrem pravidelného vyprázdňovania zbernej nádoby vysávača Bosch BBHMOVE5N je potrebné aj ostatné komponenty udržovať v čistote. Okrem umytia zbernej nádoby pri silnom znečistení, výrobca ďalej odporúča prečistiť aj filter. Pri vyprázdňovaní nádoby je vhodné vyňať aj filter z tela vysávača a oklepať z neho prach. Je tým možné opäť zvýšiť výkon a ťah vysávača, pokiaľ máte pocit, že zoslabol.

Takisto pri veľmi silnom znečistení je možné filtre oprať. Výrobca odporúča filtre prepláchnuť vo vlažnej vode. Následne ich nechať úplne vyschnúť a nikdy nevkladať do zariadenia nedokonale uschnuté filtre ani ďalšie súčiastky. Ak by došlo k poškodeniu alebo príliš veľkému opotrebovaniu filtra, je ho možné vymeniť za nový.

Podlahová hubica obsahuje kefy na čistenie povrchov, na ktoré sa zvyknúť zachytiť vlasy a iné nečistoty. Rovnako je ich potrebné pravidelne odstraňovať a vysať, napríklad ručným vysávačom. Ak ide o väčšie kusy nečistôt, je ich dobré vyhodiť do odpadu. Inak by mohlo dôjsť k upchatiu vysávača. Ak sa vysávač ťažšie pohybuje, je dobré vyčistiť aj kolieska na podlahovej hubici.

Príslušenstvo

Súčasťou balenia vysávača Bosch BBHMOVE5N sú aj niektoré doplnky. Medzi ne sa radí okrem tyčového nadstavca aj štrbinová hubica. Tá sa umiestňuje priamo na ručný vysávač a slúži na dokonalé vyčistenie malých a ťažko prístupných priestorov. Prípadne na vysatie drobných nečistôt, vlasov a podobne.

Na údržbu vysávača je dostupná aj mini kefa na očistenie filtra od prachu alebo zbavenie sa nečistôt na iných komponentoch vysávača. Ako doplnkový materiál si môžete dokúpiť náhradné filtre. Takisto do vysávača môžete vložiť osviežovač. Najčastejšie v podobe tyčiniek či vonných perál. Na výber sú viaceré druhy vôni (svieže, kvetinové, ovocné atď.).

Parametre

Pri vysávaní s vysávačom Bosch BBHMOVE5N máte na výber dva stupne intenzity sania. Tlačidlo na nastavenie intenzity výkonu sa nachádza na prednej strane tela vysávača. Celková hmotnosť zariadenia je 3,2 kilogramu. Vysávač Bosch BBHMOVE5N obsahuje dobíjateľné batérie NiMHDoba nabíjania pri tomto spotrebiči je 16 hodín. Avšak pred prvým použitím je potrebné vysávač nabíjať minimálne 16 hodín.

Doba funkčnosti na jedno nabitie sa pohybuje na úrovni 36 minút. Pri zvolení vyššieho výkonu sa môže táto doba skrátiť. Celkové rozmery spotrebiča sú 1130 x 255 x 200 mm. Nominálne napätie je na úrovni 18 V.

Zákazníci, ktorí si zakúpili vysávač Bosch BBHMOVE5N, hodnotia prácu s ním nasledovne:

Klady
 • Bezvreckový vysávač.
 • Bez nutnosti ťahať za sebou kábel pri vysávaní.
 • Vhodný na rýchle upratanie.
 • Umývateľný filter.
 • Jednoduchá manipulácia.
 • Nenáročná obsluha.
 • Ľahká údržba.
 • Sklápateľná tyč.
 • Samostatne stojaci.
 • Vyberateľný ručný vysávač (dva v jednom).
Zápory
 • Hlučnosť.
 • Chýba indikátor stavu nabitia.
 • Dlhšie nabíjanie batérie.
 • Nízky sací výkon pri čistení kobercov s vysokým vlasom.
 • Po dobití batérie nedôjde k ukončeniu nabíjania, ale zariadenie stále odoberá elektrický prúd.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Podobné články