Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie bazénové vysávače – test a recenzie 2019

Datum 10.5.2019 Článok

Bazén na záhrade dnes nevídame iba v televízii, ale čoraz častejšie aj v našich končinách. Na to, aby bola voda v bazéne čistá a priezračná je potrebná pravidelná starostlivosť. Na tento účel slúžia i  bazénové vysávače, ktoré nájdete na trhu v rôznych prevedeniach a cenách.

V nasledujúcom článku sme pre vás pripravili prehľad troch populárnych bazénových vysávačov, z troch rôznych cenových kategórií. Na záver sa dozviete všetky potrebné informácie, ktoré vám s výberom správneho vysávača bazénov pomôžu.

  Najlepšie bazénové vysávače

  INTEX 28620 Aquabot Bravo MAYTRONICS Dolphin S300i
  INTEX 28620 Aquabot Bravo MAYTRONICS Dolphin S300i
  Lacný základ Zlatá stredná cesta Pre náročných
  KLADY Nízka cena
  Nízka hmotnosť
  Dobré výsledky čistenia
  Bez káblov
  Skvelé výsledky čistenia
  Vhodný na všetky povrchy
  Kvalitný filter
  Technológia Aqua Smart
  Výkonná dvojitá filtrácia
  Skvelé výsledky čistenia
  Ovládanie pomocou mobilnej aplikácie
  Prejde aj schody a zaoblené steny
  ZÁPORY Menej kvalitná batéria
  Iba na malé bazény
  Vyššia cena
  Horšie čistenie filtra
  Vysoká cena
  Komplikované manuálne ovládanie v aplikácii
  ZHRNUTIE Manuálny vysávač bazénov, s ktorým zvládnete údržbu malých bazénov a víriviek. Praktický vysávač, ktorý si poradí s každým bežným povrchom bazénov a dokonalo vyčistí i veľký bazén. Moderný a skutočne kvalitný vysávač, ktorý dosahuje skvelé výsledky a  môžete ho ovládať mobilným telefónom.
  POROVNAJTE CENY POROVNAJTE CENY POROVNAJTE CENY

  Recenzia: Intex 28620 ručný vysávač nečistôt

  INTEX 28620

  Typ vysávača: ručný | Napájanie: akumulátor | Automatické vypnutie: áno (po vytiahnutí z vody) | Max. veľkosť bazéna: do priemeru 5,49 m | Dĺžka kábla: – | Hmotnosť: 2,9 kg

  Klady
  • Nízka cena
  • Nízka hmotnosť
  • Dobré výsledky čistenia
  • Bez káblov
  Zápory
  • Menej kvalitná batéria
  • Iba na malé bazény

  Intex 28620 ručný vysávač nečistôt patrí k bazénovým vysávačom z lacnej cenovej kategórie. Ide o ručný vysávač, s ktorým zvládnete údržbu víriviek, či menších záhradných bazénov do maximálneho priemeru 5,49 metrov.

  Vysávanie malého bazéna je s týmto modelom naozaj jednoduché. Vysávač disponuje teleskopickou tyčou, ktorá je dlhá 239 cm. Vďaka nej dosiahnete až do stredu bazéna. Praktickým doplnkom vysávača je automatické vypnutie. Model sa vypne, keď ho vytiahnete z vody.

  Vysávač je akumulátorový a nabíja sa pomocou USB kábla. Na jedno nabitie, ktoré zaberie približne 8 až 10 hodín, vydrží pracovať okolo 50 minút. Aj keď nie je pomer nabíjania a prevádzky ideálny, menší bazén sa vám určite podarí vyčistiť za necelú hodinu.

  Vysávač do bazéna obsahuje v balení dve hlavice, ktoré starostlivosť o malý bazén a vírivku ešte viac uľahčia. Vďaka nízkej hmotnosti, ktorá predstavuje iba 2,9 kg, sa vysávač ľahko drží v ruke a jednoducho sa s ním manipuluje.

  Recenzia: Aquabot Bravo

  Aquabot Bravo

  Typ vysávača: automatický | Napájanie: zo siete | Automatické vypnutie: áno (po ukončení cyklu) | Max. veľkosť bazéna: do rozlohy 80 m² | Dĺžka kábla: 18 m | Hmotnosť: 8 kg

  Klady
  • Skvelé výsledky čistenia
  • Vhodný na všetky povrchy
  • Kvalitný filter
  • Technológia Aqua Smart
  Zápory
  • Vyššia cena
  • Horšie čistenie filtra

  Vysávač bazénov Aquabot Bravo patrí ku kvalitným vysávačom. Model si poradí s každým bazénom do rozlohy 80 m². Špeciálne kefy vysávača dokážu vyčistiť od mastnoty a iných nečistôt nielen dno, ale aj steny bazéna. Model je určený na prakticky všetky povrchy.

  Vo vnútri vysávača sa skrýva kvalitný filter, ktorý dokáže zachytiť nečistoty do veľkosti 20 mikrónov. Preto si poradí i s jemnými nečistotami, či zárodkami baktérií. Za hodinu prefiltruje model až 17 m³ vody. Vysávač sa napája z elektrickej siete a vďaka káblu s dĺžkou 18 metrov dosiahne všade tam, kde má.

  Inteligentným doplnkom vysávača je technológia Aqua Smart. Vysávač vďaka nej dokáže systematicky vyčistiť hocijaký bazén. Modelu nastavíte parametre a ten po rýchlom zmapovaní bazéna naplánuje najefektívnejšiu trasu jeho čistenia. Vybrať si môžete z dvoch cyklov (1,5 a 2 hodiny).

  Tento vodný vysávač dostanete s vozíkom, vďaka ktorému model jednoducho presuniete. Vozík rovnako slúži na uskladnenie kábla. Žiarivé farebné prevedenie upúta pozornosť každej vašej návštevy.

  Recenzia: Maytronics Dolphin S300i

  MAYTRONICS Dolphin S300i

  Typ vysávača: automatický | Napájanie: zo siete | Automatické vypnutie: áno (po ukončení cyklu) | Max. veľkosť bazéna: do priemeru 12 m | Dĺžka kábla: 18 m | Hmotnosť: 7,5 kg

  Klady
  • Výkonná dvojitá filtrácia
  • Skvelé výsledky čistenia
  • Ovládanie pomocou mobilnej aplikácie
  • Prejde aj schody a zaoblené steny
  Zápory
  • Vysoká cena
  • Komplikované manuálne ovládanie v aplikácii

  Bazénový vysávač Maytronics Dolphin S300i patrí k najpredávanejším vysávačom vo svojej cenovej kategórii. Vysávač spoľahlivo čistí dno, steny i vodnú linku bazéna. Je určený na veľké bazény s maximálnym priemerom 12 metrov. Aktívna kefa je zárukou skutočne čistých povrchov bazéna.

  O čistenie vody sa stará dvojitá filtrácia s rýchlosťou 17 m³ za hodinu. Hrubý filter zachytí veľké nečistoty a jemný filter zbaví vodu aj tých najmenších častíc špiny, či zárodkov rias. Filtračný kôš je prístupný z hornej strany, takže jeho vyprázdnenie vám nezaberie príliš veľa času.

  Tento vodný vysávač môžete ovládať aj pomocou mobilnej aplikácie. V niekoľkých jednoduchých krokoch si naprogramujete pravidelné vysávanie, dĺžku a režim čistenia, či odložený štart. Obsluha vysávača je preto skutočne pohodlná a jednoduchá.

  Vysávač je napájaný zo siete. V jeho balení dostanete aj filtračný kôš, transformátor a vozík na jeho presúvanie. Samozrejmosťou je tiež návod na použitie.

  Najpredávanejšie bazénové vysávače

  Ako vybrať bazénový vysávač?

  Typy bazénových vysávačov

  Na trhu sú momentálne dostupné tri základné druhy bazénových vysávačov – manuálne, poloautomatické a automatické. Princíp ich fungovania a zhrnutie ich kladov a záporov nájdete v nasledujúcej tabuľke:

  Manuálny Poloautomatický Automatický
  Ako funguje bazénový vysávač? Vysávač sa pripojí k bazénovej filtrácii a jeho hlavica sa manuálne posúva po dne bazéna. Rovnako je pripojený k bazénovej filtrácii, po povrchu bazéna sa však pohybuje automaticky. Vybavený vlastným čerpadlom, nečistoty sa ukladajú v koši, vo vnútri vysávača.
  Klady Nízka cena
  Minimálne opotrebenie
  Jednoduché použitie
  Pracuje automaticky
  Jednoduchá inštalácia
  Rozumná cena
  Rôzne automatické režimy
  Čistí i steny a vodnú linku
  Vysoká efektivita (až 100%)
  Zápory Vhodný iba na malé bazény a vírivky
  Zanášanie filtrácie
  Manuálne posúvanie
  Pohyb po bazéne je náhodný
  Efektivita asi 80%
  Zanášanie filtrácie
  Vysoká cena

  Veľmi dôležité je si uvedomiť, že použitie bazénového vysávača je len jednou zo zložiek správnej údržby bazénov. O tom, aká dôležitá je správna filtrácia, či bazénová chémia si môžete niečo prečítať v tomto článku.

  Základné atribúty bazénových vysávačov

  Veľkosť bazéna

  Pri výbere vysávača na bazén by ste v prvom rade mali zvážiť veľkosť vášho bazéna. S manuálnym vysávačom budete pracovať vy a preto by ste s ním určite nechceli čistiť veľký bazén, pri ktorom by ste strávili hodiny času. Manuálne modely sú vhodné na údržbu bazénov do maximálneho priemeru 4 až 5 metrov alebo na údržbu záhradných víriviek.

  Ak máte za domom väčší bazén, určite voľte vysávač poloautomatický alebo automatický. Pre poloautomatické modely musíte mať, pre efektívne čistenie, k veľkosti bazéna adekvátne prispôsobenú silu filtrácie. Pri automatických modeloch, ktoré disponujú vlastným čerpadlom táto potreba odpadá.

  Veľmi dôležité je si uvedomiť, že niektoré automatické vysávače vyčistia aj schody a skosené alebo zaoblené hrany. V prípade takýchto modelov, nebudete musieť v bazéne dočisťovať nič manuálne.

  Povrch bazéna

  K najbežnejším povrchom bazénov patrí betón, PVC a fólia. Tieto povrchy nie sú náročné na údržbu a pri ich umývaní nehrozí veľmi ich poškodenie. Ak však máte doma bazén, ktorého povrch je keramický, mramorový alebo napríklad nerezový, určite si overte, či bude vysávač, ktorý ste si vybrali schopný daný povrch vyčistiť a či ho nepoškodí.

  Praktické doplnky

  Ovládanie pomocou mobilnej aplikácie – tento moderný doplnok sa týka iba automatických vysávačov bazénov z najdrahšej cenovej kategórie. Do mobilného telefónu si jednoducho nainštalujete aplikáciu, pomocou ktorej si nastavíte čistiaci cyklus alebo vysávač manuálne ovládate.

  Automatické vypnutie – niektoré manuálne vysávače sa automaticky vypnú po vytiahnutí z vody. Automatické modely sa vypínajú po ukončení čistiaceho cyklu.

  Vozík – je praktickým doplnkom poloautomatických a automatických vysávačov. Slúži nielen na prevoz vysávača k bazénu, ale aj na jeho pohodlné skladovanie a uschovanie prívodného kábla.

  Náhradné diely do vysávačov

  Tak ako každý spotrebič, aj bazénové vysávače občas vyžadujú náhradné diely. Pred kúpou vysávača vám odporúčame overiť si orientačne ich cenu, aby vás ich výmena neprekvapila. Náhradné diely do vysávačov jednoducho kúpite v špecializovaných internetových obchodoch.

  Kde kúpiť bazénový vysávač

  Bohatú ponuku bazénových vysávačov nájdete na Heureke, kde si ich výber môžete pohodlne filtrovať podľa rôznych parametrov. Niekoľko manuálnych vysávačov nájdete aj na Alze. Pre širšiu ponuku odporúčame navštíviť špecializované eshopy, ku ktorým patria napríklad Roboticky-vysavac, Bazenyshop alebo Toprobot. Na týchto stránkach nájdete aj bazénové vysávače v akcii.

  Náš tipNáš tip

  Ak ste sa ešte nerozhodli, či investovať do automatického bazénového vysávača, pozrite si nasledujúce anglické video, v ktorom sa dozviete jeho hlavné výhody:

  Populárne značky bazénových vysávačov

  Aquabot

  Spoločnosť Aquabot sídli v New Jersey (USA) a pochváliť sa môže tým, že v roku 1982 uviedla na trh prvý robotický bazénový vysávač. Od tej doby prešli jej modely dlhú cestu a dnes sa pod touto značkou predávajú po celom svete vysávače, ktoré si poradia s údržbou bazénov každej veľkosti, či tvaru.

  Maytronics

  Dnes už nadnárodná spoločnosť Maytronics vznikla v roku 1983 v Izraeli. Jej automatické bazénové vysávače patria k špičke na trhu. Okrem toho, že poskytujú dokonalé výsledky čistenia, sa tiež ľahko ovládajú. Ich najpopulárnejšia rada sa predáva pod názvom Dolphin. My sme do nášho prehľadu vybrali model S300i. Niečo o novšom vysávači S200 si môžete prečítať v tomto článku.

  Marimex

  Spoločnosť Marimex sa v prvom rade venuje predaju bazénov, víriviek a sáun. V ich ponuke však nájdete aj bohaté príslušenstvo pre bazény, ku ktorému samozrejme patria aj vysávače. V tomto prípade ide skôr o manuálne vysávače, ktoré sú určené na menšie bazény a záhradné vírivky.

  Najpredávanejšie bazénové vysávače

  Zdieľajte článok

  Ohodnoťte článok

  Celkové hodnotenie: 4.6 (46 hlasov)

  Podobné články