Ako vybrať vysávač?

SaveSavedRemoved 0
Add to compare
Deal Score0
Deal Score0

Už vás nebaví stále zametať a utierať prach ručne? Nie je váš vysávač efektívny a chceli by ste siahnúť po novom? V tomto článku vám predstavíme výhody a nevýhody jednotlivých typov vysávačov. Ďalej si potom môžete na našej stránke vybrať konkrétnu verziu vysávača a porovnať si cenu vo viacerých obchodoch, kde ich majú na predaj.

S obyčajnou metlou si na problém očisty svojej domácnosti už dávno nevystačíte. Dnes je množstvo a zloženie interiérového prachu ovplyvnené novým spôsobom nášho bývania, novými technológiami, použitými materiálmi a chemickými látkami.

Prach sa tvorí, či to chceme alebo nechceme. Ak nechceme, aby nám znepríjemňoval život a ovplyvňoval naše zdravie, potrebujeme ho v interiéri výrazne zredukovať.

VRECKOVÝ ALEBO BEZVRECKOVÝ VYSÁVAČ

VÝHODY

  • Moderné vrecká dokážu do značnej miery neutralizovať pôsobenie nečistôt a nepríjemného pachu na človeka. Bezvreckové – cyklónové vysávače vás zase nezaťažujú nákupom sáčkov.

NEVÝHODY

  • U oboch typov vysávačov je nevýhodou vysoký odber elektrickej energie na dosiahnutie optimálneho výkonu. Nie je dobrý ani klesajúci výkon so stúpajúcim objemom prachu vo vreckách alebo v nádobách na prach. Pre vás to znamená, že čím dlhšie vysávate bez výmeny alebo očisty filtrov, tým menej čistíte.
  • Oba typy vysávačov dávajú spotrebiteľovi možnosť na dlhodobé uskladňovanie nečistôt vo vysávači. Tým je daný priestor pre neúmerné rozmnožovanie škodlivých mikroorganizmov a produkciu väčšieho množstva zdraviu škodlivých mikročastíc, ktoré filtre takýchto vysávačov nedokážu zachytiť.


RUČNÝ VYSÁVAČ

VÝHODY

  • Je pomocníkom predovšetkým do kuchyne na odstraňovanie hrubšej nečistoty. Môže mať batériové napájanie, ľahšie sa s ním manipuluje.

NEVÝHODY

  • Tieto vysávače skôr nahrádzajú mechanické metlyMajú slabý výkon, čím je úplne vylúčené dôkladné vyčistenie kobercov resp. čalúneného nábytku a matracov.


ROBOTICKÝ VYSÁVAČ

VÝHODY

  • Je vhodný predovšetkým do väčších priestorov s minimálnym zariadením. Eliminuje hlavne prachové chuchvalce na hladkých podlahách. Výhodou je malá spotreba energie na jednotku času.

NEVÝHODY

  • Pracuje pomaly a dlho. Pri prechode na koberec, často vysype vyzbieraný obsah na podlahu.

Je málo výkonný, t.j. nedokáže kvalitne povysávať prach z kobercov ani z matracov. Členom rodiny alebo domácim maznáčikom môže prekážať, keď bude pracovať.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare